هوش مصنوعی در حوزه سلامت و کنترل کووید 19

AI with covid19

AI with covid19


 

1.کووید 19

برای حل مشکلات در مورد همه گیری COVID-19 هوش مصنوعی با ایجاد الگوریتم های رفتاری ویروس کمک شایانی به کنترل اپیدیمی در سطح جهانی نموده است. غیر از کشورهایی که موضوع این همه گیری را جدی نگرفته و موجب گسترش شدید بیماری و مرگ و میر فراوان مردم شده اند در اکثر کشورهای متمدن جهانی ، هوش مصنوعی واقعاً مطرح می شود و محققان را قادر می سازد تا درباره موضوعاتی مانند گسترش ویروس و گروه هایی که ویروس بیشترین تأثیر را بر آنها می گذارد ، بینش پیدا کرده و آنها را کنترل کنند.

2.نصاویر پزشکی

طبقه بندی تصاویر یکی از محرک های اصلی در هیجان یادگیری کار با ماشین است. حتی با وجود بهترین پزشکان آموزش دیده‌ و مستعد در شناسایی علائم مشخص بیماری در تصاویر پزشکی، می توان الگوریتم ها را برای تشخیص ناهنجاری ها با دقت بسیار بالاتری آموزش داد.

کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت. 1

 

3.پزشک دیجیتالی

پزشکان دیجیتالی ، در حالی که قصد گرفتن مشاغل را از انسان ها ندارند، اما به کاهش حجم کار پزشکان کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که آن ها بر کارهای مهمتر تمرکز کنند. این چنین فرآیندهای رباتیک اتوماسیون که در صنایع دیگر تثبیت شده‌اند، به ویژه در حرفه مراقبت های بهداشتی و سلامتی مفید هستند.

4.سالم ماندن

مردم برای سالم ماندن، از بسیاری از برنامه های در دسترس ایجاد شده توسط هوش مصنوعی استفاده می کنند. چه در تعیین هدف برای کاهش وزن، چه در تجزیه و تحلیل الگوهای خواب و اینگونه هوش مصنوعی به دوری انسان ها از مطب پزشک کمک می‌کند.

5.دیابت

اطلاعات درباره ی استارتاپ های یادگیری کار ماشینی برای مراقبت از بیماران دیابتی فراوان است. سیستم هایی ساخته شده اند که پرونده های بیماران را تجزیه تحلیل می کنند و افرادی را که بیشتر در معرض ابتلا به اختلال عملکرد ریوی هستند را شناسایی کرده و درمان سریعتر را ممکن می سازند.

6.تحقیقات

قطعا یکی از زمینه هایی که یادگیری کار ماشینی می تواند بیشترین تأثیر را در آن داشته باشد، تحقیقات پزشکی است. پلتفرم های بسیاری وجود دارندکه قابلیت های یادگیری ماشینی را در اختیار محققان قرار می دهد ، در حالی که آنها را ملزم به کدگذاری خود نمی کنند.

7.تشخیص بیماری

اگرچه هرگز هیچ چیز جایگزین تخصص های عرضه شده توسط پزشکان نمی‌شود اما هوش مصنوعی به طور مطمئن می‌تواند به متخصصان حوزه ی سلامت در تشخیص بیماری ها کمک کند.

کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت. 2

8.ترجمه

یکی از مشکلات جهانی که روز به روز در حال گسترش یافتن است ، امکان ناتوانی در برقراری ارتباط با پزشکان متخصصی است که شما را درمان می کنند. در اینجاست که ترجمه ماشین به کار می رود ، این ماشین ها با قابلیت پردازش زبان مادری و ترکیب ساختار گفتار در تلفن ها، امکان برقراری ارتباط بین تقریباً همه زبان ها را فراهم می کنند.

9.تعمیر و نگهداری پیشگیرانه تجهیزات

بیمارستان ها، سازمان های بزرگ و پیچیده ای هستند که سرشار از تکنولوژی حیاتی هستند. بنابراین سیستم های تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی که سنسورهای اینترنت اشیا در آن ها تعبیه شده اند و توسط هوش مصنوعی مدیریت می شوند برای دوره سرویس های منظم به یاری تکنسین ها و مهندسین علوم پزشکی آمده و این مسائل برای اطمینان از حل مشکلات قبل از وقوع بسیار مهم هستند.

10.رسیدگی به بیماران

بدون شک ماندن بیمار در بیمارستان را می توان با فناوری های هوش مصنوعی مانند برنامه ریزی هوشمند پرستاران و رعایت برنامه های دارویی بهبود بخشید و وقت پرستاران را برای تمرکز بیشتر در کارهای مهم تر آزاد گذاشت.

بخوانید: با AI مرکز داده خود را هوشمندانه مدیریت کنید

 

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *