مرکوری (Mercury) یک پلتفرم فیبر نوری ماژولار با تراکم بالا

فیبر نوری مرکوری

Mercury optical fiber


پلتفرم فیبر نوری مرکوری (Mercury) که توسط آر اند ام (R&M) آمریکا توسعه یافته، یک سیستم توزیع کننده اسپلایس ماژولار است. این پلتفرم هم برای حلقه های ستون فقرات محوطه ها و هم برای اتصال دو دیتا سنتر مناسب است. بزرگتریت مزیت Mercury برای کاربران این است که باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. زمان نصب، آزمایش و راه اندازی می تواند در مقایسه با راهکارهای معمولی تقریباً نصف شود. از لحاظ تراکم دسته بندی، مدیریت و ماژولار بودن، مرکوری (Mercury) قابلیت های جدیدی را از خود نشان می دهد و می توان 864 فیبر را خاتمه زنی کرد. در یک رک 48 یونیتی، باکس‌های مرکوری تا 6912 فیبر را در یک رک متصل می‌کنند.

مانند پچ پنل‌ها، سینی‌های اسپلایس SD-08 برای 288 فیبر طراحی شده اند که مرکوری را تبدیل به گزینه ای ایده آل برای اتصالات شبکه مقیاس پذیر می کند. نسبت 1:1 برنامه ریزی را ساده می کند. سینی‌های اسپلایس شامل ورودی‌ها و خروجی‌های بزرگ برای تعداد زیادی از کابل‌های فیبر نوری، اسپلایس برای ذخیره و نگهدارنده ‌های قابل تنظیم محافظ اسپلایس هستند.

کابل کشی سریعتر با کابل فیبر نوری ریبون

کابل کشی بر پایه کابل های فیبر نوری ریبون است که به طور گسترده در ایالات متحده استفاده می شود. کابل‌های ریبون شامل چندین فیبر هستند که در کنار یکدیگر به صورت یک ریبون در یک ماتریس چسبی قرار گرفته اند. چندین فیبر می توانند به صورت همزمان به یکدیگر متصل شوند. آر اند ام (R&M) ورژن 200 و 250 میکرومتری را ارائه داده است. در مقایسه با ورژن 250 میکرومتری، با استفاده از کابل‌های ریبون فیبر نوری 200 میکرومتری، می تواند 30 درصد در فضای ذخیره سازی صرفه جویی کرد.
برای صرفه جویی بیشتر در وقت نصب و راه‌اندازی، حتی در فضای ایمن مرکز داده (دیتا سنتر)، ماژول‌های پچ پنل با کابل‌های ترانک فیبر نوری از پبش سربندی شده در کارخانه در دسترس هستند. سعی و تلاش برای نصب و بازبینی به حداقل رسیده است چرا که اتصالات و کابل های ترانک در کارخانه مورد سنجش و بازبینی قرار گرفته اند.

 

 

دسترسی راحت با پچ کوردهای LC-QR

در چنین حجمی از دسته بندی و تراکم پچ پنل ها، تقریباً غیر ممکن است که پچ کوردها را به راحتی و بدون ابزار خاصی متصل کرد یا بیرون کشید. به همین دلیل است که آر اند ام (R&M) استفاده از کانکتورهای LC Quick-Release Uniboot را که به اختصار پچ کوردهای LC-QR نامیده می شوند، توصیه می کند. این کانکتورها با یک مکانیزم کشویی امکان قفل کردن و بازکردن قفل را به راحتی ممکن می سازند.

بر روی لینک زیر کلیک کنید و مکانیزم کانکتورهای LC-QR را ببینید.

بخوانید: میکروداکت‌ها (microductها) و میکروکابل‌ها (microcableها)

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *