Netscale 72 R&M با قابلیت‌های فراتر

Netscale 72

Netscale 72


 

سه نوع کانکتور جدید در بازار مشخص می‌کند که اتصال فیبر نوری را می توان افزایش داد حتی بیشتر در رک های 19 اینچی. R&M این سه نوع کانکتور را در پلت فرم توزیع با تراکم بالا Netscale 72 ادغام می‌کند، بنابراین تراکم پک را بیشتر می کند.

این محصولات پیشرو CS، SN و MDC نامیده می شوند و به کلاس VSFF (فاکتور فرم بسیار کوچک) تعلق دارند. شرکت Senko نوع داپلکس کانکتورهای CS و SN را توسعه داده و کانکتور MDC نیز توسط کمپانی US Conec ساخته شده است. CS مخفف Corning Senko، SN به معنی Senko Nano و MDC مخفف Mini Duplex Connector است.

Netscale 72 RM 1

فناوری آزمایش شده فرول

هر دو محصول کانکتور Senko حاوی فرول 1.25 میلی متری آزمایش شده LC هستند و این باعث ایجاد اطمینان در اتصال می‌شود ولی با این حال محفظه‌ها باریک‌تر هستند. در کانکتور SN، فرول ها بر خلاف 6.5 میلی‌متر در LC فاصله 3.1 میلی‌متری دارند.

کانکتور CS یک سوم تراکم پک بیشتر از کانکتور LC ارائه می دهد و کانکتور SN حتی نسبت به CS فضای کمتری اشغال می کند و می توان از آن برای خاتمه زنی به 384 فیبر در یک واحد ارتفاع استفاده کرد.

در مقایسه با کابل کشی معمولی LC/MPO ، با کانکتور MDC می توان تراکم فیبر را سه برابر کرد و 432 فیبر را در یک یونیت ارتفاع رک بسته‌بندی می‌کند. نوع مولتی پچ شامل هشت فیبر به ازای هر MDC چهارتایی است.

افزایش تراکم اتصال، گسترش کاربردهای MPO را در ارتباط با CS، SN یا MDC ممکن می سازد. کمبود فضا تا به امروز از این امر جلوگیری کرده بود زیرا کانکتورهای دوشاخه فضای زیادی را اشغال می کردند.

Netscale 72 RM 2

ایجاد مسیر به سوی 400G

در برنامه های با تراکم بالا، اکنون وظیفه اصلی آماده‌سازی شبکه ها برای اترنت 400 گیگابیتی است. مراکز داده بزرگ به شدت روی انتقال به اترنت 400G و تراکم بیشتر شبکه در اتاق‌های دیتاسنتر می‌کنند. آن‌ها سریعا به پهنای باند بیشتر و کانال های انتقال بیشتری نیاز دارند.

مزیت کانکتورهای مینیاتوری: می توان آن‌ها را به صورت جداگانه وصل کرد. برای مثال ایجاد پیوند بین سوئیچ های مختلف با 4x100G تا 400G آسان تر می شود. با هر دو کانکتور VSFF، چهار کانال در هر ماژول قابل تنظیم است و این مسیر را برای اترنت 400G با پیکربندی 8 کاناله (8 x 50G) هموار می کند.

یک پلتفرم انعطاف‌پذیر

پلت فرم توزیع فیبر نوری Netscale 72 به طور معمول از دو نوع کابل کشی نوری موازی BASE8 و BASE12 پشتیبانی می‌کند.

این به این معناست که ماژول های توزیع برای هر دو کاربرد در یک دراور قرار می گیرند. مراکز داده می توانند کابل کشی ترانک را در داخل رک ها و محفظه های موجود تطبیق دهند. تنها کاری که باید انجام دهند این است که سینی های R&M را تغییر داده یا تکمیل کنند. R&M همه راهکارهای معمولی اتصال را ارائه می دهد: سینی های MPO و LC، سینی های اتصال MPO و LC، ماژول های MPO-to-LC.

تکنسین ها می‌توانند کابل های ribbon را با حداکثر 144 فیبر روی یک سینی 12 پورت MPO متصل کنند. loose tubes های چند فیبر، داکت‌های های میکرو، مینی هسته و کابل های ribbon را می توان به سینی های اسپلایس وصل کرد.

به این ترتیب، Netscale 72 انتقال سریع به نسل های جدید شبکه را تسهیل می کند. Netscale 72 به ویژه برای ایجاد معماری‌های بزرگ شبکه‌ای در مراکز داده ابری استفاده می‌شود. محدوده Netscale از R&M در حال حاضر پورت های فیبر نوری با بالاترین چگالی صنعت را در کابینت های 19 اینچی ارائه می دهد و با ادغام آوانگاردهای با چگالی بالا CS، SN و MDC، این رقم یک بار دیگر افزایش خواهد یافت که یک گام بزرگ برای مراکز داده است.

Netscale 72 Randm

جابجایی ایمن

R&M در حال گسترش دامنه چگالی بالا فعلی با پوشش گرد و غبار از پیش نصب شده برای آداپتورهای LC:LC Shuttered است.

این کاور ها در صورت اتصال به برق به طور خودکار باز و بسته می شوند و تکنسین ها می توانند به سرعت و ایمن پچ کنند. خطر آلودگی کاهش می یابد و به ندرت لازم می‌شود فیبرها را تمیز کنید.

پانل های Netscale 72 دارای کشوهای تقسیم شده هستند. سایدها را می توان به طور جداگانه مجهز کرد. تکنسین ها می‌توانند به راحتی روی لینک های تکی کار کنند. کشوی تقسیم شده خطر جدا شدن لینک های جداگانه در حین کار نصب یا آسیب رساندن به فیبر را به حداقل می رساند.

مدیریت کابل مناسب R&M به تکنسین های شبکه کمک می کند تا به طور مطمئن چگالی بالا پک را در سمت پچ کورد کنترل کنند. مکانیسم آزادسازی سریع R&M کار با تراکم اتصال بالا را ساده می کند.

Netscale 72 Randm 2

منبع: R&M Website

خوانید: کاربرد جهانی FO field R&M

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *