تجهیز ساختمان پزشکی در عمان توسط R&M

oman hospital

oman hospital


R&M

به این ترتیب بیمارستان بین المللی عمان در پایتخت خود مسقط، ترکیبی موفق از معماری سنتی اسلامی ، میراث عمانی و مدرنیته را به بازدید کنندگان نشان می دهد. این بیمارستان، مراقبت‌های بین المللی پزشکی توسط اپراتور مشهور GHS ارائه می دهد. شرکت GHS مسئول کل پروژه از مرحله ی طراحی، راه اندازی تا نصب است.

این بیمارستان ارتباط بین ۴۳ کلینیک تخصصی و مراکز پزشکی را برقرار کرده است. اولین بیمارستان خصوصی در کشور است که یک اسکنر سه‌ بعدی با رزونانس مغناطیسی ۳ تسلا ( 3T MRI ) برای تشخیص دقیق و سریع بافت دارد. علاوه بر این، یک سیستم آزمایشگاه رباتیک، اتاق‌های کار ماژولار، سه اتاق کار، ۱۰۰ تخت با قابلیت تنظیم ، یک چشمه ی آب ‌گرم درمانی و یک اتاق اورژانس ۲۴ ساعته در این بیمارستان تعبیه شده است. به عبارت دیگراین بیمارستان یک ساختمان پنج ستاره نسل جدید از یک مرکز بهداشتی است.

نقش کلیدی آی تی (R&M)

در پس تمام این تشکیلات، یک ترکیب آینده نگری شده از سیستم ‌های فن‌آوری اطلاعات بالینی وجود دارد که توسط شرکت بین‌المللی CIBERBIT ارائه شده‌است و پزشکان را جهت تشخیص، درمان وانجام امور پزشکی از راه دور پشتیبانی می‌کند . مانویل کاروالیو، رئیس اجرایی بیمارستان بین‌المللی عمان توضیح می‌دهد :

” فن ‌آوری اطلاعات با ایجاد ارتباط موثر بین متخصص و بیمار نقشی کلیدی در درمان بیماران را ایفا می‌کند. به این صورت که با لمس یک دکمه می توان ارتباط متخصصانی از سراسر دنیا را جهت ارائه خدمات بهتر به بیمار برقرار کرد. این امر دلیل اصلی ما برای انتخاب پیشرفته ‌ترین و مدرن‌ ترین سیستم ( فن ‌آوری اطلاعات بهداشتی ) است.”

نکته قابل توجه برای مانوئل کاروالیو و تیمش این بود که زیرساخت های پیچیده، به بهترین شکل ممکن شبکه شوند. مولفه ی اصلی مورد نیاز بیمارستان یک شبکه داده با باندی پهن و با دوام بود.

برنامه R&M freenet راهکار مناسبی ارائه کرد. همچنین برنامه ریزان تحت تأثیر R&M healthLine ضد میکروبی قرار گرفتند.IT به بیمارستان کمک می کند تا امور بهداشتی بهتر رعایت شود و با اتصالات شبکه دراتاق عمل و اتاق بیمار، خطر عفونت و ابتلا به بیماری به حداقل برسد.

گروه قابل ‌اعتماد Bahwan & LLC ، مخابرات  LLC، R&M META با همکاری شرکای محلی عمان، زنجیره تامین و پشتیبانی تیم نصب را سازماندهی کردند. این حمایت منطقه‌ ای از R&M در طول مراحل نقش مهمی در ساخت ‌وساز در سال ۲۰۲۰ ایفا کرد .

 

RM Keyston

 

با وجود همه‌ گیری بیماری کرونا این موضوع، تمامی اجناس مورد نیاز برای نصب، همیشه به موقع تحویل داه شدند. یاسر محمد خیر ، مدیر کل پروژه‌های Bahwan & LLC ، می‌گوید : ” حتی در زمانی که اقدامات لازم جهت جلوگیری از شیوع بیماری باعث سخت شدن کار می شد ، ما توانستیم به جدول زمانی خود ادامه دهیم .”

وی اضافه می کند: «علاوه بر این ، R&M قادر به اجرای جلسات آموزشی مجازی برای تیم پروژه Bahwan LLC در یک اطلاعیه فوق کوتاه است.

آنها به کارمندان ما امکان دسترسی فوری به ابزارها و اطلاعاتی که برای انجام کارهای خود در این زمینه نیاز داشتند را ارائه کرده اند. »

برای توسعه بیشتر آماده باشید

مأموریت فراهم آوری امکانات پزشکی با رتبه بندی کلاس جهانی به کشور انجام شده است و با پشتیبانی R&M و Bahwan Projects & Telecoms LLC ، مراحل پایانی بیمارستان بین المللی عمان به سرعت در حال اتمام است.

در سالهای آینده با گسترش ظرفیت بیمارستان ، شبکه داده می تواند با آن رشد یکپارچه داشته باشد و اصل ماژولار سیستم کابل کشی R&M freenet امکان گسترش و مقیاس بندی انعطاف پذیری شبکه را فراهم می کند.

راهکار R&M برای بیمارستان بین‌المللی عمان

شبکه بیمارستان براساس RMfreenet است. برخی از امکانات نصب ‌شده:

– بک بن فیبرنوری، ۲ کیلومتر

-کابل کشی Cat .6A مسی ، دارای شیلد ، 80 کیلومتر

– Cat . 6 A ماژول ارتباطی، دارای شیلد

– خروجی ها و پنل های جلویی R&MhealthLine ، سازگار با ISO 22196

گروه ایده آل GHS

مجری بیمارستان بین المللی عمان ، گروه پرتغالی IGHS است. این مرکز چندین بیمارستان و کلینیک در خارج از کشور را اداره می‌ کند و از بالاترین استانداردهای پزشکی و بهداشتی حمایت می‌کند. IGHS همیشه از پیشرفته ترین فناوری پزشکی در بیمارستانها استفاده می کند. در همکاری با دانشگاه کویمبرا و دانشکده پزشکی آن ، دیگر موسسات و شرکت‌ های مشهور بین‌المللی به ویژه با زیمنس ، این گروه آکادمی IGHS را تاسیس کرد که به آموزش مداوم کارکنان پزشکی اختصاص داشت . با همکاری دانشگاه کویمبرا و دانشکده پزشکی آن ، سایر موسسات و شرکت های مشهور بین المللی ، به ویژه باهمکاری نزدیک Siemen، گروه آکادمی IGHS که اختصاص به آموزش مداوم کارکنان پزشکی دارد، ایجاد شد. برای توسعه این پروژه ، شرکای شرکت سرمایه گذاری Brunei عمان ، هلدینگ گروه Suhail Bahwan و گروه IGHS شرکت توسعه و سرمایه گذاری بهداشت و درمان Al Afia را تاسیس کردند.

بخوانید: نسخه بهبود یافته پچ پنل هیبریدی مسی و فیبر نوری راه‌اندازی شد

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *