همه آنچه باید در مورد تگ‌های RFID شرکت TTF بدانید

1- دسترسی و امنیت

استفاده از تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) در مبحث دسترسی و امنیت را می توان به سه دسته تقسیم بندی کرد:

  • حمل و نقل عمومی
  • کنترل دسترسی
  • جمع آوری عوارض الکترونیکی 

در ادامه در مورد هر کدام و تگ‌هایی که برای پیاده سازی تکنولوژی RFID برای آن‌ ها مناسب است، توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

حمل و نقل عمومی
یکی از کاربردهای تکنولوژی RFID در سیستم حمل و نقل عمومی، ایجاد امکان اعتبار سنجی بلیط ها بدون تماس است. کارت های RFID بدون تماس برای سیستم های بزرگ مانند متروها و سایر سیستم های ترافیکی، مزایای متعددی را در مقایسه با بلیط های متداول که مبتنی بر تماس هستند، ارائه می دهند. در این روش از آنجا که اعتبارسنجی بلیط ها بدون تماس به ریدر انجام می شود، سازمان های حمل و نقل عمومی می توانند از طریق کاهش تلاش های تعمیر و نگهداری برای وسایل مکانیکی در هزینه ها صرفه جویی کنند. این وسایل در سیستم حمل و نقل عمومی به شدت تحت تنش هستند. علاوه بر این اعتبار سنجی بلیط در این روش سریعتر از حالتی است که نیاز است به صورت دستی بلیط با ریدر در تماس باشد بنابراین زمان انتظار صف ها کاهش می باید و یک فرآیند ورودی مناسب برای مسافران فراهم می شود. کنترل دسترسی و زمان ورود (بلیط ها و کارت ها) برنامه های کاربردی مرکزی هستند. حمل و نقل عمومی شامل هر دو است، و فناوری RFID به طور فزاینده ای در این زمینه استفاده می شود. برنامه های حمل و نقل عمومی مبتنی بر RFID به طور قابل توجهی باعث افزایش بهره وری می شود زیرا چندین میلیون مسافر در روز باید با راه حل های قابل اعتماد و راحت به این سیستم مجهز شوند. پذیرش سیستم ورودی بدون تماس در حمل و نقل عمومی تنها برای کارت های دسترسی با کیفیت بالا در حال رشد و گسترش نیست. حمل و نقل عمومی به طور فزاینده ای در حال تلاش برای بهبود سیستم خود با راه حل جامعی است که تمام  بلیط های مورد استفاده را پوشش دهد.

مناسب ترین تگ های TTF برای این سیستم عبارتند از:

• تگ های صنعتی 30 میلیمتری
• تگ های Token

 

 

کنترل دسترسی

تکنولوژی RFID  (آر اف آی دی) یک راه حل کنترل دسترسی دست آزاد (hands-free) ارائه می کند که مزایای زیادی نسبت به سیستم های کنترل دسترسی سنتی دارد. در سیستم های سنتی مانند بارکدها، نوار مغناطیسی یا ریدرهای معمولی کاربر باید نشان خود را نزدیک به ریدر نگه دارد یا تماس فیزیکی با آن برقرار کند. این تکنولوژی کنترل دسترسی RFID به کاربر اجازه می دهد از کنترل دسترسی که کاملاً دست آزاد است، بهره مند شوند. برچسب های RFID که در سیستم کنترل دسترسی استفاده می شوند می توانند هر گونه دسترسی غیر مجاز را گزارش دهند و هشدار را به نرم افزار میزبان بفرستند. علاوه بر این، می توان آن را برای راه اندازی دوربین ها و ضبط فیلم های ویدئویی به منظور ثبت دسترسی غیر مجاز یا مجاز به صورت آنی مورد استفاده قرار داد. RFID برای سیستم های کنترل دسترسی کارکنان در سراسر جهان استفاده می شود. مناطق زیادی وجود دارند تگ های RFID توسط افراد حمل می شوند تا به آنها اجازه دسترسی به تجهیزات یا خدماتی مانند دسترسی ایمن به محل کار، دسترسی ایمن به تجهیزات خطرناک، دسترسی به کامپیوتر یا وسیله نقلیه و دسترسی به امکانات تفریحی را بدهد.

مناسب ترین تگ های TTF برای این سیستم عبارتند از:
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها بر روی تصاویر زیر کلیک کنید. 

 

جمع آوری عوارض الکترونیکی

تکنولوژی RFID  (آر اف آی دی) می تواند به طور چشمگیری باعث کاهش صف های وسایل نقیله در محل گیشه های دریافت عوارض راه ها، افزایش سرعت و بهبود کیفیت زندگی مسافران و جوامع شود. تراکنش های جمع آوری عوارض الکترونیکی تحت شرایط رانندگی معمولی در بزرگراه ها انجام می شود و نیاز به توقف نخواهد بود. عوارضی جاده ای باز، گیشه های دریافت عوارض را حذف می کند و یک طرح جاده ای جدید ایجاد می کند که باعث کاهش تراکم وسایل نقلیه و ترافیک می شود. این مفهومی است که مورد توجه آژانس های حمل و نقل و برنامه ریزان قرار گرفته است چراکه به آن ها اجازه می دهد که از وسایلی استفاده کنند که فضای کمی را اشغال می کنند. با استفاده از این سرویس وسایل نقلیه تک نفره می توانند از خطوط HOV ( خطوط ویژه مخصوص ون ها، اتوبوس ها و …) به ازای پرداخت هزینه استفاده کنند. عوارضی جاده ای همچنین باعث می شود بتوان قیمت متغیر برای خدمات عوارضی تنظیم کرد. این قیمت های می توانند بر اساس ساعات اوج ترافیک یا غیر از آن بالا و پایین روند. مدل های قیمت متغیر می توانند از قبل تنظیم شده یا به صورت آنی و در پاسخ به شبیه‌سازی ترافیک موجود تغییر یابند. قیمت گذاری متغیر به مسئولین حمل و نقل اجازه می دهد که استفاده از خطوط HOV را به حداکثر برسانند.

4

نمونه ای از تگ های TTF که برای این سیستم مناسب هستند تگ های ضد تحریف Tamper Proof Windshield هستند (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات این تگ ها بر روی تصویر زیر کلیک کنید).

 

 

2- صنعت و لجستیک

درادامه قصد داریم کاربرد این تگ‌ آر اف آی دی (RFID) را در زمینه صنعت و لجستیک بررسی کنیم. این حوزه بسیار گسترده است به همین دلیل شرکت TTF برای آن یک دسته بندی معرفی کرده و تگ‌های RFID مناسب برای هرکدام از آن‌ها را معرفی کرده است.

زمینه صنعت و لجستیک شامل حوزه های زیر است:
• مدیرت توزیع و انبارداری
• کاربرد در خشک شویی‌ها
• ردیابی اجزای صنعتی
• ردیابی پالت‌های جابه‌جایی کالاها
• ردیابی اجزای فناوری اطلاعات
• مدیریت پسماند
• ردیابی و شناسایی کانتینرها
• ردیابی سیلندر و کپسول‌های گاز
• ردیابی جواهرات

در ادامه تگ های پیشنهادی The Tag Factory برای هرکدام را از موارد فوق را معرفی می کنیم.

مدیرت توزیع و انبارداری
استفاده از تکنولوژی شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) در عملیات توزیع و انبار، به طور چشمگیری افزایش یافته است. آر اف آی دی (RFID) خود را به عنوان یک منبع مقرون به صرفه برای صرفه جویی در زمان، بهبود دید و کاهش نیاز نیروی کار برای انواع عملیات مدیریت حمل و نقل، دریافت و موجودی به اثبات رسانده است. تمایل به استفاده از فناوری شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) در عملیات انبارداری و توزیع در تمام سطوح بالا است. شناسایی و ردیابی بی سیم با RFID نشان دهنده یک راه جدید برای اداره عملیات است که مزایا و چالش های جدیدی را ایجاد می کند. بسیاری از تأمین کنندگان سخت افزار و نرم افزار شروع به بررسی کرده اند تا بدانند تکنولوژی آر اف آی دی (RFID) چگونه می تواند با سیستم های مدیریت انبار (WMS) مرتبط شود و یک انبار با کارایی باور نکردنی ایجاد کند. چندین ارائه دهنده WMS در حال حاضر ورود داده های RFID را در نرم افزار خود پشتیبانی می کنند. خرده فروشان با استفاده از تکنولوژی RFID در قفسه های انبارها، موجودی لیبل گذاری شده را ردیابی می کنند و این سنسورها در صورت کم بودن موجودی به تامین کننده یا بخش فروش اطلاع رسانی می کنند.

مناسب ترین تگ های TTF برای سیستم مدیرت انبار عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

Warehouse RFID2

مبحث بعدی استفاده از تگ های آر اف آی دی (RFID) در خشکشویی ها است.

کاربرد در خشکشویی ها
آر اف آی دی (RFID) یک تکنولوژی برای ردیابی پارچه و کاربرد در خشکشویی ها، در بسیاری از نقاط جهان است.
تگ های خشکشویی (Laundry Tag) مزایای زیادی را برای مدیریت پوشاک در یک فرآیند قابل ردیابی به همراه دارد که این مزایا به صورت دراز مدت باقی می مانند و به طور اتوماتیک اطلاعات پوشاک خوانده می شود. این تگ ها بسیار با دوام هستند و در شستشوهای متعدد سالم می مانند.

تگ های خشکشویی انعطاف پذیر (Flexible Laundry Tag ) دارای فرکانس مستقل هستند که برای رفع الزامات مقاومت مکانیکی، شمیایی و دمایی بالا برای محیط های خشکشویی ها مناسب می باشند. تگ های نرم، منعطف و قابل شستشوی خشکشویی بسیار موثر و با یک محدود ه خوانش مناسب عمل می کنند که برای مصارف خشکشویی و کاربردهای ضد آب، با دمای بالا مفید هستند. این تگ ها دارای محدوده خواندن و نوشتن انعطاف پذیر (متناسب با ریدر) هستند.

مناسب ترین تگ های TTF برای خشکشویی ها، مصارف ضد آب و با دمای بالا عبارتند از:

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها بر روی تصاویرآن ها کلیک کنید.

2

 

ردیابی و شناسایی کانتینرها
تگ های پسیو آر اف آی دی (RFID) با محتویات و موقیعت معین، برنامه ریزی شده، سپس در کانتیرها قرار داده شده و با کشتی ها در سرتاسر جهان حمل می شوند. می توان اطلاعات اضافی و مفیدی را جمع آوری و  به این تگ های RFID (آر اف آی دی) اضافه کرد. سیستم ردیابی می تواند حرکت برنامه ریزی نشده را شناسایی کند، بنابراین مدیران و نیروی های امنیتی می توانند مسیر مناسب را ردیابی کرده و از سرقت سالانه محموله های دریایی جلوگیری کنند. بخش اصلی این گونه خسارت ها عمدتاً از تبانی مابین شبکه های حقوقی صاحبان محموله ها رخ می دهد.

 

WTC

 

فقدان یکپارچگی در زنجیره های تامین در سراسر قاره ها، کنترل تقلب، سرقت و امنیت را تبدیل به امری دشوار و چالش برانگیز کرده است. اگر کانتینر قابل بازگشت و استفاده مجدد باشد، بسیار مفید خواهد بود که کانتینر حمل شده را با RFID ردیابی کنند. با استفاده از تگ های آر اف آی دی (RFID) در پالت ها، درامزها (ظرف استوانه ای شکل برای حمل محموله ها)، رک ها و دیگر کانتیرهای محموله های دریایی، ردیابی حرکت آن ها و مطلع بودن از شرایط اختصاصی هرکدام از آن ها با توجه به نوع محموله مشتری و سازمان ها، باعث می شود یک سری پایگاه اطلاعات دقیق برای بازیابی و مدیریت کارآمدتر آن ها وجود داشته باشد. یکپارچگی زنجیره لجستیک کانتیرهای جهانی، تنها در صورتی می تواند به خوبی تضمین شود که شامل تمام عملیات از جمله تأیید کالاها هنگام بارگیری کانتیرها و تأیید نشان آن ها باشد.
امروزه تگ‌های پسیو آر اف آی دی (RFID) به عنوان یک تکنولوژی مناسب و مقرون به صرفه برای پیاده سازی جهانی ضمانت امنیت الکترونیکی شناخته شده هستند.
مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی و شناسایی کانتینرها عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

مدریت پسماند
تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) در حال حاضر توسط شهرداری ها برای نظارت بر حمل و نقل زباله استفاده می شود. کامیون های دفع زباله مجهز به ریدرهای RFID، جعبه های دارای تگ های RFID را حمل می کنند. ریدرها (دستگاه های خوانش تگ های RFID) هربار زمان و محل دقیق سطل زباله ای را که خالی می شود، ثبت می کنند. این کار باعث می شود که سطح جدیدی از مدیریت و کنترل روند دفع زباله امکان پذیر شود. با نصب تگ های RFID بر روی کامیون ها، شناسایی مکان های دفن زباله اتوماتیک می شود و وزن ضایعات می تواند به یک پایگاه داده یکپارچه که مربوط به یک سازمان خاص می شود، وارد شود. تگ های چسبیده شده به کانتیرهای زباله به اوپراتورها کمک می کند که بر چگونگی ترتیب کار نظارت داشته باشند، تعداد دفعاتی که برای جمع آوری یک کانتینر اقدام شده پیگیری و ردیابی کنند و بفهمند که وزن محتوی هر کدام از آن ها چقدر بوده است. استفاده از تگ های RFID (آر اف آی دی) پرداخت صورت حساب خدمات را نیز ساده تر می کند. در نتیجه در کل می توان گفت پیاده سازی RFID (آر اف آی دی) باعث ایجاد یک دیدگاه جامع می شود که در لحظه می توان بر کل فرآیند مدیریت پسماند نظارت کرد.

waste management

rfid grand rapids

انتخاب تگ ها می تواند تأثیر بزرگی بر موفقیت نوآوری مدیریت پسماند داشته باشد. یکپارچه سازان سیستم ها، تولیدکنندگان سطل های زباله و بالابرها انتظار اعتبار کافی دارند. هر یک از تگ های نصب شده باید کار کند و برای مدت طولانی به کار کردن ادامه دهد. تجهیزات مدیریت پسماند در اشکال و اندازه های بسیار و با مواد مختلفی ساخته می شوند. ولی همه آن ها، بزرگ و کوچک، فلزی یا پلاستیکی، مسکونی یا تجاری، باید دوام بالا داشته باشند و برای محیط های سخت و خشن تعبیه شوند. در خارج از منزل این تجهیزات با گرما، سرما، باران، برف و یخبندان مواجه می شوند. حتی در استفاده عادی، آنها توسط انسان ها و ماشین آلات برداشته می شوند، می چرخند و پرتاب می شوند. آنها ممکن است با مواد شیمیایی مخرب در داخل و یا خارج تماس داشته باشند. همچنین در برخی موارد ممکن است لازم باشد با دستگاه های پرقدرت سشتشو داده شوند. در مواجهه با تمام این چالش ها انتظار می رود این تجهیزات حداقل 10 سال دوام داشته باشند. تگ های M- Superior برای چنین مصارفی بسیار مناسب و ایده آل هستند.
مناسب ترین تگ های TTF برای مدیریت پسماند عبارتند از:

 

ردیابی جواهرات
امروزه فهرست موجودی جواهرات به صورت روزانه یا هفتگی مورد بررسی و ردیابی قرار می گیرد. این فرآیند اغلب به صورت دستی انجام می شود که نیاز به بررسی هر کدام از جواهرات به صورت جداگانه داشته و عملیاتی بسیار وقت گیر بوده و مستعد خطای بسیاری است. این نوع ردیابی موجودی ممکن است منجر به اشتباه، از دست دادن یا حتی سرقت شود. دریک کسب و کار اینچنینی، حتی یک اشتباه کوچک می تواند بسایر گران تمام شود. مبالغ زیادی را می توان از طریق ردیابی موجودی ناکارآمد و آهسته از دست داد.

RFID Jewelry

در حالی که تکنولوژی RFID (آر اف آی دی) به عنوان یک ابزار موثر در صنعت خرده فروشی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، یک برنامه کاربردی که فواید زیادی را به همراه دارد، ردیابی جواهرات است. سیستم ردیابی جواهرات مبتنی بر RFID، امکان ردیابی موجودی را از طریق اسکن فراهم می کند و به همین دلیل به روز رسانی فوری سهام در کنار افزایش بهره وری کارکنان ممکن می سازد. علاوه بر این، با خودکارسازی این فرآیندها، یک جواهر فروش می تواند بر کسب و کار اصلی خود، یعنی فروش جواهرات تمرکز کند.

مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی جواهرات عبارتند از:

 

ردیابی پالت‌ها
هزینه و سودآوری در مدیریت زنجیره تأمین به میزان زیادی به کارایی و کیفیت حمل و نقل بستگی دارد. چالشی که وجود دارد این است که حجم زیادی از جابه‌حجایی ها به سرعت و با کمترین میزان دخالت دست، با کارآمدترین و سودآورترین روش انجام شود. یکی از به‌روزترین ابزارها برای مدیریت توزیع، شناسایی فرکانس رادیویی آر اف آی دی RFID)) برای پالت های پلاستیکی و چوبی و کانتینرهای پلاستیکی قابل استفاده مجدد (RPCها) است.

RFID pallet

تگ های آر اف آی دی RFID))، مانند محصولات the tag factory، می توانند به حل برخی از مشکلات لجستیکی کمک کنند. این مشکلات بر صنعت RPC یا مدیریت پالت ها تاثیر گذار هستند. ناکارآمدی در ردیابی لجستیک، گمشدن کانتینرهای یا ناقص بودن محتویات آن ها، داده های نادرست در مورد میزان استفاده می تواند منجر به صدور صورتحساب نادرست برای مشتری و از دست رفتن درآمد شود.

داده های مورد نیاز برای حل این مسائل اکنون می توانند به طور مستقیم بر روی تگ های آر اف آی دی (RFID) نوشته و در آن ها ذخیره شوند. این تگ ها به کانتینرهای پلاستیکی قابل استفاده مجدد (RPCها) متصل شده و در بین نقاط محتلف زنجیره تأمین جابه‌جا می شوند. با استفاده از تگ های RFID، شرکت ها توانایی مدیریت پالت ها و RPC ها و اطلاعات دقیق تر محصول خود را دارند. با استفاده از میلیون ها پالت در حال استفاده، مهم است اطلاعات مربوط به 100٪ دقیق در مورد این ظروف در همه زمان ها داشته باشید و بتوانید آنها را با کار کمتری پیگیری کنید. با داشتن میلیون ها پالت در حال استفاده، مهم است در همه زمان ها اطلاعات مربوط به این کانتینرها 100٪ دقیق باشند و بتوان آنها را با نیروی کار کمتری ردیابی کرد.

مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی کانتینرها عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

ردیابی اجزای صنعتی
شناسایی فرکانس رادیویی یک تکنولوژی ایده آل برای ردیابی تجهیزات است. امروزه نیاز نیست هر بار توضیحات کامل در مورد آن‌ها ذخیره شود. تگ‌های RFID روش ساده تری برای ردیابی این تجهیزات هستند. همه تجهیزاتی که دارای تگ آر اف آی دی (RFID) هستند، می‌توانند از طریق سیگنال‌های رادیویی دریافت شده از هر تگ، ردیابی شوند. تگ‌های ردیابی اجزای صنعتی شرکت TTF شما را قادر می سازد موقعیت دقیق کلیه اشیاء دارای تگ را در هر جایی که هستند، ردیابی کنید. ردیابی تجهیزات صنعتی به شما اجازه می دهد وضعیت، مکان و دسترس‌پذیری عملیات گسترده خود را نظارت و مدیریت کنید؛ تجهیزات مورد نیاز خود را با دانستن موقعیت دقیق آن‌ها، مدیریت کنید و بدون تأخیر، تولید خود را ارتقا دهید؛ همچنین فرآیندهای کسب و کار خود را با دانش مورد نیاز از روند انجام کار تکمیل کنید و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

17

ردیابی اجزای صنعتی می تواند در صنایع مختلف مانند بسته بندی دستی، زنجیره تأمین، صنایع خدماتی، لجستیک توزیع و شرکت های تولیدی، برای شناسایی کالاها و اشیاء در محیط صنعتی استفاده شود. مدیریت اجزای صنعتی با آر اف آی دی (RFID) یک ابزار قدرتمند برای ارتقا بخشیدن به فعالیت های تجاری، به منظور دستیابی به حداکثر سود است. تگ‌های شرکت The Tag Factory متناسب با شرایط سخت محیط صنعتی ساخته شده اند.

مناسب ترین تگ های TTF برای ردیابی اجزای صنعتی عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ‌ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

ردیابی اجزای فناوری اطلاعات
کارکرد ایمن و کارآمد مراکز داده، برای شرکت‌ها و موسسات بسیار مهم است. با یکپارچگی داده‌ها، حیاتی‌تر شدن الزامات قانونی و مورد نیاز صنایع، توانایی مستند سازی سرور های بحرانی و اجزای SAN، بیشتر از همیشه اهمیت دارد. مدیریت ایمن و مؤثر مراکز داده (دیتا سنترها) در زمینه فناوری اطلاعات از طریق ردیابی و نظارت آنی بر سرورها، نوار‌ها و دیسک‌های SAN و اجزای مهم فناوری اطلاعات آغاز می شود. ردیابی هزاران تجهیز در یک مرکز داده بانکی و اطمینان از ایمنی کامپیوترها و لپ تاپ‌هایی که برای انجام وظایف خاصی تعبیه شده اند، وظیفه سنگینی برای ماموران امنیتی بانک‌ها هستند.

asset tracking system

ردیابی لپ تاپ‌ها:
کارمندان و پیمانکارانی که به یک ساختمان وارد شده یا از آن خارج می‌شوند، اغلب لپ تاپ‌هایی را حمل می کنند که در بسیاری موارد متعلق به سازمان هستند، اما به یک فرد خاص اختصاص داده می‌شود. برای ردیابی لپ تاپ ها و حصول اطمینان از عدم دسترسی افراد غیرمجاز، مأموران امنیتی در ورودی کیف‌های کامپیوتر افراد را بازرسی می‌کنند و پس از پیدا کردن یک لپ تاپ، شماره سریال موجود بر روی کامپیوتر را در دایرکتوری شرکت جستجو می‌کنند تا مشخص شود چه کسی مجاز به استفاده از این کامپیوتر است. مامورن امنیتی باید تعیین کنند که آیا شخصی که کامپیوتر را به همراه دارد، همان فردی است که این سیستم به او اختصاص یافته است یا خیر. چک کردن سیستم‌ها به این روش بسیار وقت‌گیر بود و باعث ایجاد صف‌های طولانی از افرادی که قصد خروج از ساختمان را داشتند، می‌شد. با سیستم RFID، این فرایند خودکار انجام می‌شود. به هر لپ تاپ یک تگ پسیو با یک شناسه منحصر به فرد چسبانده می‌شود این تگ‌ها حاوی اطلاعاتی همچون شماره سریال کامپیوتر، ساخت و مدل، همچنین نام و عکس شخصی که مجاز به استفاده از آن است، می‌باشد.

مناسب ترین تگ‌های TTF برای ردیابی اجزای فناوری اطلاعلات عبارتند از:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از این تگ ها، بر روی تصاویر آن ها کلیک کنید.

 

ردیابی سیلندرها و کپسول‌های گاز
این راهکار به مدریت و یکپارچه سلزی فرآیند تولید، انبارداری و توزیع کمک قابل توجهی می کند. زیرا هر سیلندر گاز که با استفاده از تگ‌های آر اف آی دی (RFID) لیبل گذاری می‌شود، داده های ذخیره شده در هر کدام از تگ‌ها به صورت خودکار خوانده شده و وارد سیستم می شوند. استفاده از تگ‌های RFID در این روش، از خطاهای انسانی به دلیل دست خط‌های ناخوانا جلوگیری می کند. این اتوماسیون به افزایش دقت کلی کمک می کند، به کارگیری کارآمد از تجهیزات را ممکن می سازد، امکان گردش سریع تر موجودی را فراهم می‌کند، کارایی و ایمنی مشتری را افزایش می دهد، تلفات سیلندرها را کاهش داده و تجربه خوبی را برای مشتری به ارمغان می آورد.

در این راهکار اطلاعات مربوط به محتویات هر یک از سیلندرهای گاز شناسایی می‌شوند. همچنین مشتریان از اطلاعاتی مانند تعداد سیلندرها، موقعیت آن ها برخوردار می شوند و می توانند در زمینه مدیریت بازده، محاسبات تلفات و مسائل امنیتی، مدل سازی دینامیکی، سوء عملکرد و خرابی تجهیزات و نحوه رفع آنها، ردیابی محصول، فراخوانی و مدیریت تعمیر و نگهداری آن‌ها اطلاعات مفیدی کسب کنند که باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها می‌شود.

Gas Cylinder Trackingشرکت The Tag Factory برای این راهکار Cylinder Tag را معرفی کرده است که در شکل زیر آن را مشاهده می کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تگ می توانید بر روی تصویر آن کلیک کنید.

مدیریت دام
در اقتصاد جهانی، نگرانی های مربوط به سلامت حیوانات و پتانسیل آن ها برای ایجاد جرقه تحریم های تجاری، شناسایی حیوانات با استفاده از فناوری RFID را تبدیل به یک نیاز حیاتی کرده است. توانایی ردیابی زنجیره تولید مواد غذایی با استفده از تگهایآر اف آی دی (RFID)، ابزار ارزشمندی را به منظور کنترل و جلوگیری از گسترش بیماری در اختیار آژانس‌های سلامتی بین المللی و ملی قرار می دهد. همچنین تولید کنندگان می توانند بررسی کنند که محصولات صادراتی مشکلی نداشته باشند. مثلاً حیوانات در معرض بیماری‌های عفونی قرار نگرفته باشند یا دارو و مکمل غذایی خاصی استفاده نکرده باشند. شناسایی دام و حیوانات چالش های منحصر به فردی را برای ارائه دهندگان فناوری ایجاد کرده است. بیشتر برنامه های کاربردی ردیابی تجهیزات نیاز دارند محصولات را تحت کنترل انسان در خطوط مونتاژ، انبارها و کامیون ها نگه دارند. این مسئله در مواردی که لازم است مطالعات زیست محیطی بر روی دام و حیوانات وحشی دارای تگ RFID انجام شود، محدودیت هایی را به همراه دارد. چراکه این حیوانات در محیط آزاد هستند و بین فضاهای مختلف در حال جا به جایی می باشند.

 Livestock Management

 

شرکت لاوان ارتباط به عنوان تنها نمایده رسمی شرکت The Tag Factory در ایران، پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه راهکارهای مختلف RIFD خواهد بود. با ما تماس بگیرید.
لینک تماس با ما

 

 RFID2

 

امتیاز شما به این مطلب