آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند | قسمت ششم | RFID های دولتی

در حالی که بسیاری از مردم امروزه در حال خرید کردن از فروشگاه هایی هستند که از تگ های RFID برای پیگیری خریدها استفاده می کنند، اما همچنان آن ها در رابطه با صدور پاسپورت های دولتی که میکروچیپ های RFID در آن ها جاسازی شده اند اطلاعی ندارند.
در تاریخ 14 آگوست سال 2006، وزارت امور خارجه ایالات متحده شروع به صدور پاسپورت ها الکترونیکی یا e-passports کرد. بعد از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 بود که وزارت امنیت ملی ایالات متحده (DHS) پیشنهاد داد که برای شهروندان این کشور و به عنوان یک مقیاس امنیت در سفرهای هوایی، امنیت فرودگاه ها و امنیت مرزها پاسپورت الکترونیکی صادر شود. پاسپورت الکترونیکی معیارهای امنیت را بالا می برد. یک شماره معرف چیپ، امضای دیجیتال و عکسی که به عنوان یک معرف بیومتریک شناخته می شود، امکان جعل این نوع پاسپورت ها را تقریبا غیرممکن می کند.
پاسپورت الکترونیکی قطعا امنیت را افزایش خواهد داد، اما با این میزان از اطلاعاتی که در این نوع پاسپورت ذخیره شده است، حجم نگرانی ها در زمینه این که این اطلاعات قابل دزدی هستند هم رو به افزایش است. دو نوع از دزدی هایی که امکان است با پاسپورت های الکترونیکی اتفاق بیفتند عبارتند از:

دستکاری کردن (Skimming):

 

وقتی کسی از یک دستگاه خوانش RFID برای اسکن داده های موجود بر روی یک چیپ RFID بدون اطلاع شخص دارنده آن استفاده می کند.

خواندن غیر قانونی اطلاعات (Eavesdropping) معنی تحت اللفظی این عبارت «استراق سمع» است:

وقتی شخصی فرکانس های حذف شده از چیپ RFID که توسط مقامات دولتی اسکن شده است را بدون مجوز می خواند.

در هر صورت وزارت امنیت ملی آمریکا اصرار داشت که پاسپورت های الکترونیکی به اندازه کافی ایمن هستند و اقدامات احتیاطی لازم برای استفاده از آن ها انجام شده است.
• برای محافظت در برابر دستکاری شدن، پاسپورت های الکترونیکی دارای یک وسیله فلزی ضد دستکاری هستند. این وسیله یک وسیله رادیویی است که بین کاور پاسپورت و صفحه اول قرار می گیرد. وقتی پاسپورت بسته می شود، دیگر به طور کلی نمی تواند اسکن شود. وقتی که هنوز باز باشد فقط می تواند توسط یک دستگاه خوانش 10 سانتی متری خوانده شود.

download
• برای محافظت در برابر استراق سمع، وزارت امنیت ملی آمریکا اجبار کرده است که تمام مناطقی که قابل اسکن کردن هستند پوشانده و بسته شوند به نحوی که از روی آن ها با استفاده از دستگاه های خوانش RFID معمولی، سیگنالی قابل برداشت نباشد.

پاسپورت الکترونیکی 97 دلار قیمت دارد. علاوه بر این که که این مبلغ، مبلغ گزافی است، نصب و راه اندازی دستگاه های خوانش RFID در فرودگاه ها هزینه سرسام آوری دارد. جا انداختن استفاده از پاسپورت های الکترونیکی نیاز به ایجاد تغییرات تدریجی دارد اما همین الان هم مقامات آمریکایی در حال بحث در این مورد هستند که نسل بعدی پاسپورت های آمریکایی باید چه خصوصیات امنیتی جدیدی داشته باشند!

epassport

چه ترافیک هوایی و چه ترافیک جاده ای، مساله امنیت تبدیل به یک مساله بسیار مهم شده است و بسیاری از مردم فکر می کنند که در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری تحت نظر هستند. آی دی واقعی (Real ID) برنامه ای است که توسط کمیسیون 11 سپتامبر تعریف شده تا احراز هویت رسمی روند ساده تری به خود بگیرد. در حالی که آی دی واقعی هنوز نیاز به اثبات دارد (و همچنان مورد بحث است) اولین آی دی واقعی Real ID driver’s license است.

UK e passport Read Only

در مطلب هفتم آر اف آی دی (RFID) در هفته آینده در مورد میکروچیپ ها بیشتر خواهیم خواند.

 

مطالعه مطالب مرتبط:

آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند؟ | قسمت اول

آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند؟ | قسمت دوم

آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند؟ | قسمت سوم | تگ های اکتیو، نیمه پسیو و پسیو

آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند؟ | قسمت چهارم | تگ های سخنگو

آر اف آی دی (RFID) چگونه کار می کند؟ | قسمت پنجم | NFC و گوشی های هوشمند

امتیاز شما به این مطلب