راهکار آراندام (R&M)| دانشگاه کالیفرنیا

بالا بودن کیفیت آموزشی تنها دلیلی نیست که دانش آموزان می خواهند در دانشگاه کالیفرنیا ادامه تحصیل بدهند. این دانشگاه در خط ساحلی جنوب کالیفرنیا در نزدیکی شهر ایسلاویستا قرار گرفته است، 8 مایل (16 کیلومتر) شمال سانتاباربارا و 100 مایل (160 کیلومتر) شمال لس آنجلس. 413.6 هکتار زمین دانشگاه در برخی از زیباترین و نفسگیرترین خط های ساحلی در کالیفرنیا قرار گرفته است. دانشگاه بیش از 10 ساحل شنی دارد که در یک رانندگی 15 دقیقه ای می توان به آن دسترسی پیدا کرد و در این منطقه در سانتاباربارا زندگی شبانه بیش تر از قبل به چشم می آید.

UCSB5

نقشه محوطه خوابگاه های دانشگاه کالیفرنیا

محوطه دانشگاه کالیفرنیا با مشکلات زیرساختی ارتباطی متعددی رو به رو بود. فضاهای بسیاری پر از لوله های برق (conduit) بودند و اتاق جدیدی برای کابل های اضافی وجود نداشتند. خوابگاه های جدیدالتاسیس و یک پردیس از راه دور 33 جریبی که در خارج از محوطه اصلی دانشگاه قرار گرفته بودند هم وجود داشتند و همین مساله باعث شده بود که املاک مربوط به دانشگاه از نظر جغرافیایی بسیار پراکنده باشند. ساختمان های قدیمی تر و فضاهای خالی موجود قرار شده بود که تبدیل به ساختمان های آموزشی و خوابگاه دانشجویان شود. برای انجام خدمات ارتباطی و تامین پهنای باند مورد نیاز، این دانشگاه نیاز به زیرساخت های فیبرنوری در محل این پردیس های راه دور و محوطه ساختمان ها داشت. این اتصالات باید به شیوه منطقی ای مدیریت می شد.

آر اند ام (R&M) با واحد IT این دانشگاه وارد همکاری شد تا این مشکل را با کمک هم حل کنند. پنل RDS 4 یونیت با کارتریج های جوش (Splice Cartridges) یک پلتفرم خوب و مورد اعتماد برای خدمات مربوط به فیبر نوری بود. کارتریج های جوش، عملیات جوش تمیز و راهکارهای سربندی مناسبی را ارائه می دهند. این فناوری به کاربر این امکان را می دهد که خدمات جدیدی را هم به پنل های با ظرفیت موجود اضافه کند. دانشگاه کالیفرنیا از طراحی کاربرپسند RDS 4 یونیت استفاده کرد که علاوه بر قدرت بالا امکان انعطاف پذیری بسیار بالا را هم برای آن ها فراهم می کرد.

UCSB2

دانشگاه تصمیم گرفت که از کابل های ریبون معمولی و ریبون قابل رول شدن استفاده کند تا بتواند میزان استفاده از فیبر را در محل انجام پروژه به بیشترین میزان ممکن برساند. پچینگ (patching) با تراکم بالا یکی از ملزومات استفاده از این تکنولوژی بود. دانشگاه کالیفرنیا در نظر دارد تا از پچینگ MTP و شکستن جریان های منفرد با استفاده از پچ پنل slave لود شده با MPO به کاست های LC استفاده کند.

 

مطالعه مطالب مرتبط:

آر اند ام آمریکا Mercury را معرفی کرد

با کابل ریبون فیبر نوری آشنا شوید

شبکه داده برای کشتی کروز

سیستم R&M freenet | شاهکار بی همتا

پروژه پیاده سازی FTTH در شهر فلاویل

امتیاز شما به این مطلب