کانکشن ماژول RJ45 کابل Cat.6A با خروجی کابل 90 درجه

فقط برای چنین مواردی، آر اند ام (R&M) یک افزونه نسبتا گران بر روی ماژول محبوب Cat.6A پیشنهاد می دهد: خروجی کابل 90 درجه. راهکار 90 درجه بسیار ساده نصب می شود و تنها کاری که نیاز است نصاب انجام بدهد این است که آن را بر روی ماژول Cat.6A چفت کند.

با استفاده از خروجی کابل 90 درجه، نصابان می توانند از پیچش کابل ها در back-box های پریز جلوگیری کنند و در نتیجه، تاثیرات منفی نصب روی LAN کاهش پیدا می کند. جاهای دیگری که از این راهکار استفاده می شود در مخازن زمینی کوچک و لوله های باریک است. درون کابل خروجی 90 درجه زوج کابل ها به نحوی قرار گرفته اند که کیفیت سیگنال های پایدار را تامین می کنند و این بدین معناست که این ماژول برای انتقال 10 گیگابیت اترنت در چنین شرایطی هم مناسب است.

کابل Cat.6A Easy Lock تولیدی آراندام R&M برای سیستم های کابل کشی ساخت یافته که نیاز به جمع شدن سریع دارند طراحی شده است. یک نصاب می تواند به صورت مستقیم کانکشن ماژول RJ45 را بدون هیچگونه وسیله و ابزار خاصی در زیر یک دقیقه سیم کشی کند. IDC ها به صورت اتوماتیک وقتی روکش سیم بسته می شود با آن ارتباط برقرار می کنند.
در حالی که در گذشته چندین روز نیاز بود تا یک توزیع کننده شبکه با سیستم های کابل کشی ساخت یافته تنظیم شود ولی امروزه با ماژول Cat.6A Easy Lock این اتفاق به راحتی و طی چند ساعت می افتد. نصب شبکه با استفاده از ابزار خاتمه زنی Easy Lock کارآمدتر هم می شود.

ماژول Cat.6A در مدل های زیر موجود است:

– حفاظ دار (STP) نسخه die-cast
– بدون حفاظ (UTP) نسخه پلاستیکی

استفاده از پلاستیک خاص، تداخل بین سیم ها (Alien NEXT) را از بین می برد. این ماژول کابل های نصب را با سیم های سخت و منعطف با همه قطرهای معمول (AWG22 تا AWG26) بر اساس سیستم 568a یا 568b را خاتمه زنی می کند. این ماژول با کابل کشی آراندام و سیستم های امنیتی سازگار است و کانکتورهایی که توسط تولیدکنندگان دیگر ساخته شده اند را هم پشتیبانی می کند.

ماژول Cat.6A EL با خروجی کابل زاویه دار خود برای موقعیت های غیرعادی کابل کشی و مشخصا پریزهای باریک، مخازن زمینی کوچک و لوله های تنگ مناسب است. پیچیده شدن کابل ها به یکدیگر در درون پریز یا لوله تا به امروز اجتناب ناپذیر بود ولی امروزه و با وجود این ماژول کاملا قابل جلوگیری است.

 

مزایا:

– خاتمه زنی راحت بدون نیاز به آموزش یا دفترچه راهنمای خاص در چند گام
– خاتمه زنی حفاظ به صورت خودکار
– نصب این ماژول نیاز به متخصص و یا ابزار خاصی ندارد.
– با همه انواع کابل با قطرهای مختلف سازگاری دارد.

 

کاربردها:

– تکنولوژی اتصال مسی RJ45 Cat.6A
– لینک هایی دائمی Class EA، کانال های سازگار با استانداردهای ISO/IEC 11801
– سیستم های کابل کشی ساخت یافته، LAN
– داکت های دیواری، پریزهای داده (data outlets)، باکس های raised floor و GOP
– توزیع کننده های شبکه
– کابل کشی خانگی، شبکه های خانگی

 

مطالعه مطالب مرتبط:

انواع آداپتورهای فیبر نوری و خصوصیات آن ها

محفظه DRM45 برای انواع کانکشن ماژول های R&M | خطوط ارتباطی با ترکم بالا

آیا تا کنون خط تولید کانکشن ماژول یا کی استون های Cat.6A را از نزدیک دیده اید؟

نحوه سربندی یک کانکشن ماژول شیلددار و و کابل Cat.6A SFTP

سربندی کانکشن ماژول Cat.6A UTP | آر اند ام

نصب کانکشن ماژول Cat.6A شیلددار در کمتر از 80 ثانیه

آموزش نصب کانکشن ماژول 90 درجه Cat.6A EL

آموزش نحوه 

امتیاز شما به این مطلب