پهپادهای نظامی و سیگنال‌های فرکانس رادیویی

دو سال پس از راه‌اندازی فناوری اسکای سیف (SkySafe) توسط آندرسن هوروویتس، این فناوری توانست 11.5 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند و شریک وی یعنی لارس دالگار به هیئت مدیره پیوست و این باعث شد پس از یکسال 3 میلیون دلار به این سرمایه اضافه شود.

 

1

 

علاوه بر این، اسکای سیف (SkySafe) می‌تواند فناوری ضدپهپاد را به تکاورهای دریایی نیز ارائه دهند. موبایل ‌هایی که به فناوری اسکای سیف (SkySafe) مجهز هستند، می‌توانند به نیروهای مسلح در یک منطقه کمک کنند تا از محیط‌های سیار در برابر حملات پهپادها محافظت کرده و بر آن ها نظارت داشته باشند.

گرانت جردن، مدیرعامل SkySafe پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه MIT و کار بر روی فناوری ضد پهپاد، به مدت چهار سال در آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی SkySafe مطالعه انجام داد. پس از آن نمایش‌ها، آزمایش‌ها و دوره‌های تمرینی زیادی برای مشتریان انجام شد و خدمات زیادی در این زمینه ارائه شد.

 

1

 

راهکار امواج رادیویی اسکای سیف (SkySafe) می‌تواند جایگزین سیستم دفاعی پهپادها شود. راه‌اندازی سلاح های لیزری که قادر هستند به پهپاها شلیک کنند، می‌تواند خطرناک و پیچیده باشد. همچنین نت گان‌ها (Net gun) یعنی اسلحه هایی که پهپادهای بدون مجوز را هدف می‌گیرند ممکن است دامنه محدودی را تحت پوشش قرار دهند. اسکای سیف (SkySafe) ادعا می‌کند که امواج فرکانس رادیویی (RF) آن می‌ توانند حداکثر برد دورانی که یک پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین می تواند از یک وسیله نقلیه سفر کند، شناسایی کنند و آن از بین برند.

فناوری‌ های دفاعی مانند SkySafe بررسی مهمی در برابر دموکراتیک سازی اجتناب ناپذیر خشونت است. با پیشرفت فناوری، قدرت مخرب موجود برای هر انسان واحد افزایش می یابد. از جنگ تن به تن گرفته تا سلاح‌ های گرم، پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین و سلاح‌های هسته ای، پیشرفت سریع تسلیحات چالش های جدیدی را برای گروه های مختلف به وجود می آورد. به منظور حفظ امنیت عمومی، مسیر پیشرفت فناوری های دفاعی باید ادامه یابد و این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

براساس گفته های Frost & Sullivan (یک شرکت مشاوره تجاری در Mountain View ، کالیفرنیا)، بازار ضدپهپادها باید درسال 2020 به 1.2 میلیارد دلار فروش سالانه و حداکثر تا 1.5 میلیارد دلار در سال 2021 برسد. در حالی که این بخشی از هزینه سالانه هواپیماهای جنگی است، می توان گفت این فناوری جدید، به عنوان یک جریان سودآور برای تولید کنندگان سلاح در حال شکل گیری است.

 

 

امتیاز شما به این مطلب