محبوب ترین راه حل های اینترنت اشیا در آینده کدام هستند؟

راه حل های اینترنت اشیا

راه حل های اینترنت اشیا


اینترنت اشیا

تکنولوژی‌های پوشیدنی ، محبوب‌ترین ها در سال 2017!

تکنولوژی‌های پوشیدنی در واقع همان سنسورهای هوشمندی هستند که به وسیله واسطه‌ایی با بدن انسان ارتباط برقرار کرده و به ما متصل می‌شوند. این موارد، شامل ساعت‌های هوشمند، عینک‌ها، محصولات فیتنس و یا لباس‌های هوشمند خواهند بود. البته اکثر این تجهیزات هوشمند به اینترنت متصل نخواهند شد؛ بلکه به وسیله بلوتوث می‌توانند با بدن انسان ارتباط برقرار کنند.

کارکرد تکنولوژی‌های پوشیدنی (اینترنت اشیا)!

این محصولات روندی را پیش رو دارند که منجر به ظهور کاربرد علم داده کاوی به صورت گسترده در زندگی روتین مردم خواهد شد. در واقع این سنسورهای هوشمند با متصل شدن به حجم بزرگی از داده‌ها می‌توانند به صورت هوشمندانه و متناسب با شرایط خاص کسی که از آن‌ها استفاده می‌کند، هشدار و نوتیفیکیشن ارائه دهند.

حال می‌خواهیم چند نمونه از این تکنولوژی‌های پوشیدنی که دنیای مارا متحول خواهد کرد، به شما معرفی کنیم.

تکنولوژی های پوشیدنی برای ارتقاء مهارت اسکی سواری شما

ورزش اسکی در کشورهای سرد خیز بسیار محبوب است. برای این که به علاقه مندان به اسکی کمک کرده باشند، از این تکنولوژی استفاده می کنند.

PIQ ROBOT نام سنسوری است که روی اسکی ها نصب می شود و می تواند اطلاعاتی را که در زمان حال در حال تولید است آنالیز کرده و به بهبود توانمندی های اسکی کاران  کمک کند. این سنسور قادر است تمامی فعالیت های اسکی کننده را ضبط کند، به او بگوید چطور سرعت خود را تنظیم کند و بسیاری از موارد دیگر….

تکنولوژی پوشیدنی (اینترنت اشیا) برای کوه نوردی

Clim8

می‌توان گفت Clim8 باهوش‌ترن لباسی است که شما می‌توانید بپوشید. این لباس در هنگام کوه نوردی به شما کمک می کند تا دمای بدن خود را کنترل کنید. این لباس می تواند بسته به دمای هوای بدن هر شخص، گرمای مشخصی را به آن منتقل کند. هر لحظه که دمای بدن شما تغییر می‌کند، می‌تواند با نوجه به نیاز بدن شما گرمای مشخصی را منتقل نماید!

Petzl Tikka RXP

Petzl Tikka RXP هم نام چراغ هوشمندی است که می‌تواند به صورت کاملا هوشمندانه نوری را که کوه نوردان احتیاج دارند، تامین نماید.

این لامپ با بررسی میزان نور محیط،  روشنایی مشخصی را تولید کرده و در اختیار استفاده کنندگان قرار می‌دهد. این چراغ شارژی است و با یک کابل یو اس بی هم به راحتی شارژ می‌شود. Petzl Tikka RXP بر روی پیشانی کوه نوردان قرار می گیرد.

 

بخوانید: ارتباط شهرهای هوشمند و تکنولوژی اینترنت اشیا

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *