راهکار کابل‌کشی R&M برای یک مرکز داده در لندن


 

شبکه ای متشکل از بیش از 160 مرکز داده NTT Ltd. را به سومین تامین کننده بزرگ مخابراتی و ابری خنثی در صنعت تبدیل کرده است. بخش مراکز داده جهانی که در سال 2019 راه اندازی شد، سایت های یکپارچه خود NTT را در بیش از 20 کشور متحد می کند. مساحت اتاق های سرور در مجموع 500000 متر مربع است و به طور مداوم در حال گسترش است.

جدیدترین مجتمع بزرگ، مرکز داده لندن 1 در داگنهام، شرق لندن است. اولین مرحله ساخت فقط چند ماه طول کشید و یک منطقه کولوکیشن به مساحت 12800 متر مربع با ظرفیت 38 مترمربع با ظرفیت 32 مگاوات بار IT ارائه می دهد. پس از تکمیل، مرکز داده لندن 1 25600 متر مربع فضای IT و 64 مگاوات بار IT را فراهم می کند.

استفاده چندگانه

مشتریان کولوکیشن (colocation) از امکانات فراوانی در اینجا لذت می برند. در افتتاحیه، Masaaki Moribayashi، معاون اجرایی ارشد، خدمات NTT Ltd.گفت: «London 1 یک زیرساخت انعطاف‌پذیر، مقیاس‌پذیر و ایمن و همچنین راهکار‌های شخصی‌سازی جداگانه ارائه می‌دهد و برای طیف وسیعی از مشتریان و شرکای NTT طراحی شده است.»

گزینه‌ها برای مشتریان کولوکیشن با یک رک جداگانه شروع می‌شوند که خودشان نصب می‌کنند یا به عنوان بخشی از سرویس NTT full-stack استفاده می‌کنند. تعداد اپراتورهایی که خدمات خود را در مرکز داده لندن 1 ارائه می دهند به طور مداوم در حال افزایش است.

این مرکز داده همچنین دارای آزمایشگاه تجربه فناوری است و این چیزی است که فقط توسط NTT ارائه می شود و باعث می شود که آنها مجبور نباشند سرمایه گذاری زیرساختی خود را انجام دهند. موضوعات برجسته شامل امنیت سایبری، هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین است.

نزدیک بودن به LINX

خطوط فیبر نوری، پلتفرم‌های اتصال مولتی سرویس و کابل‌کشی متقابل برای اتصالات با سرعت میلی ثانیه به شبکه جهانی در دسترس هستند. همچنین می توان با مشورت با پرسنل متخصص NTT ، خدمات کنترل از راه دور را ارائه کرد.

با وجود سایت داگنهام(Dagenham) ، NTT مسیرهای انتقال کوتاهی را به صرافی اینترنت لندن (LINX) در Docklands ارائه می دهد. نقطه نمایان شدن آن فقط 15 کیلومتر دورتر است.

فلوریان وینکلر، مدیر عامل بخش مراکز داده جهانی EMEA در NTT، می‌گوید: «مراکز داده بریتانیایی ما برای اقتصاد جهانی اهمیت حیاتی دارند و سرویس بدون وقفه را 365 روز در سال تضمین می‌کنند.» پاندمی کرونا نشان داده است که این اتصال و زیرساخت قابل اعتماد در فعالیت شرکت های فعال بین المللی چقدر مهم است.

NTT افزونگی چندگانه و در دسترس بودن 999,99 درصد را مطابق با طبقه بندی Tier III تضمین می کند. خدمات با کیفیت بالا بر اساس شبکه IP جهانی خود، یک امر مهم در NTT است. همه مراکز داده طیفی از نقاط دسترسی مستقیم به شبکه های مخابراتی، عرضه کنندگان فضای ابر و سایر مبادلات اینترنتی را ارائه می دهند.

فناوری در بهترین حالت خود

NTT به ارائه بهترین محیط برای مشتریان خود افتخار می کند و از ارائه دهندگان خدمات خود انتظار کمتری ندارد. همکاری طولانی مدت فناوری R&M با NTT، که با مشارکت Indigo Telecom Group تقویت شده است، ترکیب موفقی است.

R&M با ارائه راهکارهای ODF به NTT در چندین مکان طی سالیان مختلف، الزامات NTT را متوجه شد؛ هر پروژه کمی متفاوت است، با این حال، منجر به چالش های جدید می شود.

برای LON1، از R&M خواسته شد تا یک راهکار ODF ارائه دهد که به اتصال LC به MPO بین MMR و مشتری (client) اجازه دهد. برای پایبندی به مفهوم طراحی NTT از نظر فناوری، راه حل، قابلیت استفاده و زیبایی شناسی عمومی محصول، تیم مهندسی در بریتانیا با پشتیبانی تیم طراحی سوئیس در دفتر مرکزی، HD Combi ODF را برای راه حل LC/MPO مجدد طراحی کردند و ظرف شش هفته آن را از کانسپت به تحویل در سایت تبدیل کردند.

به لطف درخواست NTT و زمان واکنش سریع R&M، این شرکت اکنون طیف محصولات ODF LC/MPO جدیدی دارد که عملکرد بالا، اتصال فیبر OS2/MM با چگالی بالا را در فضای کوچک، مدیریت پچ کورد عالی برای تسهیل مدیریت کارآمد، اجتناب از خرابی و استقرار سریع و کارآمد برای مشتریان NTT ارائه می دهد.

ارتباط خوب و روان با شریک معتبر R&M Indigo Telecom سهم تعیین کننده ای در دستیابی سریع به اهداف پروژه داشت. علیرغم چالش های مربوط به بیماری همه گیر، امکان راه اندازی London1 در دسامبر 2020 وجود داشت. NTT LON1 یک تسهیلات فوق العاده و اعتباری برای تیم NTT است. این یکی از برجسته ترین پروژه هایی است که R&M از مشارکت در آن لذت برد.

راهکار R&M برای لندن 1

اتصالات ستون فقرات(backbone):

– ODF ماژولار با تراکم بالا با قابلیت اتصال LC

– کابل های OS2 با 24 CLT، 144 فیبر با درجه CST و B2Ca CPR

ناحیه کولوکیشن مشتری:

ODF – (ماژول ترکیبی) با LC/MPO برای ارائه قابلیت اتصال متقابل

– پنل های HD 1U 48f با 4 اسلات کاست با استفاده از اتصال MPO/LC

– ترانک های OS2 MPO Cca برای سهولت و سرعت استقرار

ضمانت‌نامه:

– 25 سال گارانتی سیستم

عوامل موثر در موفقیت پروژه:

  • راهکارهای فناوری مورد اطمینان
  • درک نیازهای مشتری
  • همکاری با شرکای خبره و با تجربه ( گروهIndigo Telecom)
  • تعامل با NTT و Indigo Telecom Group از ایده تا تکمیل پروژه
  • مدیریت پروژه تاثیرگذار و هماهنگی زمان های ارسال، تحویل و تدارکات
  • انطباق تضمین شده با استانداردهای جهانی NTT DC و شیوه های نصب
امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *