مفهوم مراکز داده لبه از زبان R&M


هرآن چیزی که باعث ایده آل شدن یک مرکز داده می‌شود در مرکز داده لبه وجود دارد. برخی از کاربران فقط به یک رک نیاز دارند و حتی آن را هم با دیگران به اشتراک می گذارند. مشتریان بزرگتر انتظار خدمات ابری مستقل یا پکیج های کولوکیشن جایگزین را دارند و بقیه به دنبال یک پایگاه عملیاتی برای 5G هستند.

گاهی سیستم تهویه در دسترس است گاهی یک کانتینر عایق بیرونی را شکل می‌دهد. لبه مطمئنا نیاز به یک تغییر الگو در بخشی از زیر ساخت ها دارد.

تراکم بالا

تراکم فوق العاده بالا (UHD) یک اصطلاح کلیدی است. بیش از 100 پورت در هر یونیت رک و قابلیت های هیبریدی برای آینده مطلوب خواهد بود. پچ پنل ها باید ترکیب رسانه ها و برنامه ها را فعال کرده و در محیط های سخت قابل استفاده باشند.

ارائه دهندگان Edge در صورتی موفق خواهند بود که بتوانند به طور همزمان بر همه انواع مرکز داده تسلط داشته باشند. شاید یک مشتری در حال برنامه ریزی یک اترنت متوسط 40 گیگابیتی باشد و در همان زمان مشتری دیگری انتظار دارد که راه را برای اترنت 400 گیگابایتی هموار کند و R&M برای این ها راهکاری تحت عنوان خانواده Netscale را نشان می دهد.

مدیریت مرکزی

مراکز داده لبه اساساً باید بتوانند به صورت مرکزی و از راه دور مدیریت شوند. در دسترس داشتن پرسنل متخصص در هر سایت از نظر مالی مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل است که سیستم DCIM باید گزینه‌های کنترل و مداخله مشابه با مراکز داده داخلی را ارائه دهد.

استانداردها شامل نظارت بلادرنگ ، اندازه گیری عملکرد، مدیریت منابع و عملکردهای امنیتی است. ابزارهای بصری برای مدیریت کیفیت، دارایی و چرخه عمر، ارزیابی ریسک، نگهداری پیش‌بینی‌کننده و کنترل هزینه باید در دسترس باشد.

ادغام کامل فناوری شبکه پسیو در سیستم DCIM بسیار مهم است. اپراتورها به اطلاعات دیجیتال و به روز در مورد هر پورت و هر لینک نیاز دارند. به عنوان مثال، آنها باید بتوانند افت عملکرد در شبکه داده را بلافاصله و به طور دقیق مکان یابی کنند تا از اتفاقات جلوگیری شود.

این پتانسیل در نرم افزار R&M’s DCIM inteliphy net نهفته است. اتصال با سیستم AIM R&MinteliPhy برای تحت کنترل نگه داشتن شبکه ضروری است.

امتیاز شما به این مطلب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *